O našom oddieli

… náš oddiel …

Náš oddiel vytvára priateľstvá a ponúka dobrodružstvá od roku 2014. Skauting vo Vranove má však oveľa dlhšiu históriu, (prečítať si ju môžete tu).

Názov nášho oddielu „Lipy“ má korienok v najstaršom strome, ktorý sa nachádza v centre mesta Vranov – lipa. Lipa je strom s pevnými koreňmi, sťa naša história, na ktorú by sme nemali zabúdať. Vyrastá do výšin – pripravuje sa na budúcnosť. Jej veľká koruna tvorená mnohými konármi pripomína náš oddiel, ktorý v súdržnosti drží pevný kmeň. Listy v tvare srdca pripomínajú priateľstvo a lásku prevládajúcu medzi nami.

Výsledek obrázku pro skauti vranov logo

List lipy sa stal „logom“ nášho oddielu. V logu má list na svojej ľavej strane krivky skautskej ľalie. Uprostred sa nachádza dvojkríž – symbolizuje Slovenskú republiku.

Naša oddielová klubovňa, kde sa pravidelne stretávame, sa nachádza na najvyššom kopci mesta – na Máji, v bloku A.

Každoročne nás v oddieli veľa pribudne a už sa tešíme na čas, kedy budeme môcť vytvoriť druhý oddiel vo Vranove. Pridaj sa k nám aj ty!

 

 

… oddielová rada …

Oddielovú radu tvoria dospelí, ktorí oddiel vedú.

 • vodca oddielu: Igor Caban (Taťka Šmoula)
 • zástupkyňa vodcu: Anna Treľová (Tanka)  nositeľka najvyššieho vyznamenania radu Strieborného Trojlístka
 • zástupca vodcu: Majo Varchol (Druty)
 • oddielový zdravotník: Mgr. Roman Mišlai (Romé)

Ďalší členovia oddielovej rady:

 • Anna Zabloudilová (Zanka) – čestný člen oddielovej rady
 • Ivana Jakubeková (Hviezd-Ička)
 • Michaela Košalková (Chali)
 • Michal Treľo, ml.

 

 

… družiny v našom oddieli …

Skautská družina je základnou jednotkou skautingu. Je to skupina, ktorú tvorí približne 6-8 členov. Každá družina má svoje meno a špecifické znaky, či vlastnosti. Na čele družiny stojí radca, pomáha mu jeho zástupca. Družina sa pravidelne stretáva, približne raz za týždeň na družinovkách, kde sa spoločne zabávajú, šantia, spoznávajú, …
V našom oddieli je 5 družín – Bystré Jastraby, Medvede, Sovičky ,Vlci, Žabky.

 

 • Družina Bystrých Jastrabov – Uletení chlapci v začínajúcej puberte – od 10 do 14 rokov – tvoria práve túto družinu. Častokrát sa práve ich družinovky – vo štvrtok od 16.00 – nesú v znamení futbalu a najhorúcejších noviniek v ňom, no ich hlavnou témou je začiatok napredovania – Skautský chodník. V tejto družine je Jerguš (Pajcík) pomocníkom radcu – Dávida (Žihľavu), šikovníkmi sú však všetci – Juraj (Chorche), Martin (Mates), Mišo (Digitálka), Tomáš, Jano a Jano, Matúš, Robko.

 

 • Družina Medveďov – Ľuboš (Rádio), Karol (Karči), Kristián (Lajči), Daniel, Miroslav (Mirek)– to sú mená chlapcov (11-15 rokov), ktorí tvoria túto družinu, pod palcom Adama a jeho zástupcu – Ondreja. Družinovky, na ktorých sa venujú Skautskému chodníku, mávajú každý utorok o 15.30 v klubovni. Ich obľubou je spánok a lenivé pohyby – dokonalí mackovia.

 

 • Družina SovičiekTento milý názov patrí najmladším členom nášho oddielu. Nezbedné, no múdre vĺčatá a včielky, ktoré túto družinu tvoria, sa stretávajú pravidelne v piatok o 16.hod. Do hier pre decká radkyňa Dominika ukrýva základné znalosti pre život v skautingu. Klárka, Laura (Ali), Eliška, Orla a štyria statoční chlapci – Filipko, Jurko, Janík (ElManzo) a Kristián majú od 7 do 10 rokov.

 

 • Družina Vlkov – Družina sa vyznačuje početným množstvom členov s radcovským kurzom – Oliver, Ondrej, Tomáš a Jakub (Barla). Všetkých má pod palcom – Lukáš (Sago), ktorý im radcuje. Tomáš z tejto družiny je oddielovým fotografom. Ak ťa zaujímajú problémy dnešného sveta a novinky v technickom svete, určite táto družina vyje práve pre teba. Chlapci vo veku 16 – 18 rokov, ktorí túto družinu tvoria, sa stretávajú na družinovkách každý pondelok o 16.hod.

 

 • Družina Žabiek – Pod názvom „Žabky“ sa skrývajú dievčatá vo veku 10 -13 rokov: najmenšia a najzlatšia Karina (Čaja), jej usilovná sestra Evka, vždy neposlušná Maťka, usmievavá Anička, športovo založená Viki a ich radkyňa – Katka, ktorá spravuje aj oddielovú stránku. Na družinovkách, vo štvrtok od 15.30, sa venujú nenáročnej ceste pred sľubom – Nováčikovskej skúške a častokrát pomáhajú prírode. Všetky však hlavne veľa kvákaju pred tým, než niečo začnú robiť.

 

Pridaj komentár