Akcie

Hurá! Konečne sa to rozbieha! Čo nás čaká v najbližšom období?
.
  • Deň Zeme – 22.4. – SÚŤAŽ! – PREDĹŽENÁ DO 9. MÁJA !

SVETOVÝ DEŇ ZEME sa začal oslavovať v roku 1970. Už 51 rokov si tak pripomíname, že 22. apríl je venovaný našej planéte. Je to medzinárodný sviatok, ktorý nám pripomína našu závislosť na zemských zdrojoch a upozorňuje nás na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Je isté, že na plnohodnotný a zdravý život potrebujeme kvalitné životné podmienky. Nie všetci ich však máme. Niektorí obyvatelia pociťujú nedostatok pitnej vody, niektorí žijú v mestách zamorených smogom z fabrík a dopravy, iných ohrozujú prírodné katastrofy… Ľadovce sa už roky topia a oceány sú plné plastového odpadu…

Zapoj sa do oddielovej súťaže DOBRÝ SKUTOK PRE NAŠU PLANÉTU, osláv s nami Deň Zeme a zanechaj tento svet krajší ako si ho našiel/-la!

Kedy? 22. apríl (štvrtok) – 9. máj 2021 (nedeľa)
Kde? kdekoľvek si!
Kto? každý, kto má chuť 🙂

Ako? Mysli na našu planétu a počas týchto dní  urob jeden, dva alebo aj 10 dobrých skutkov pre našu Zem (napr. vyzbieraj vrece odpadkov, zasaď stromček, recykluj, vymeň auto za bicykel, urob nákup v bezobalovom obchode finom …)Svoj dobrý čin zdokumentuj a najneskôr do 2.5. nám fotku či video (max. 1 min.) zašli na mail: lipyvranov@gmail.com s predmetom: “súťaž” + [meno a priezvisko].

Čo sa bude hodnotiť? Porota bude hľadať 5 naj- skutkov, a to:

najoriginálnejší (teda najviac „spešl“ alebo taký, pri ktorom nám bude jasné, že kreativita nemá hraníc)
najprospešnejší pre okolie (teda taký, vďaka ktorému sa nebudeš cítiť skvelo len ty, ale bude vďačné aj okolie)
najodhodlanejší (teda taký, ktorý bude pre Teba obrovskou výzvou)
najmotivačnejší (teda taký, ktorý by zvládol hocikto, vďaka Tvojej “reklame“)
najbláznivejší (teda taký, ktorý pobaví)

Viete, čo je úplne bomba? Víťazom bude úplne každý! Áno, čítate správne! Každý, kto sa zapojí a pošle nám fotku či video ako dôkaz, má u nás prekvapenie! A nie také obyčajné… ide o prekvapenie, ktoré so sebou prinesie zážitok v celkovej hodnote až 60€! 😉

A čo pre tých “naj-“? Túžiš po ponožkách zo Scoutshopu, či po batohu z kolekcie Som skaut/-ka? Tak neváhaj! Pre tých “naj” pripravujeme takéto a ďalšie fantastické ceny v celkovej hodnote až 40€!!!

Informácie postupne dopĺňame a aktualizujeme. Buď ostražitý!